Genel Bilgi ve Mücadele

Tahta kurusu haşere grubunun içinde en baş belası bir türdür. Bu hayvan yaşadığımız alanlarda ahşap olan her türlü eşyaların içinde yuvalanır. Yatak, dolap, kapı pervazları, süpürgelikler ve yatakların dikiş kısımları gibi alanlara yuva yaparlar. Renkleri açık kahverengi kızılımsıdır. Yapı olarak keneye benzerler. Boyutları erginlerde ve yavrularda değişkenlik gösterir.

Tahta kurusu geceleri aktiftirler. Gündüzleri ve ışık ortamlarda saklanır ortaya çıkmazlar. Geceleri ortaya çıkar insan ve diğer hayvanları ısırarak kan emerler. Tahta kurusu olan yerlerde bu böceği tespit etmek çok zor olduğu kadar kolay yolları da vardır. Tahtakurusu böceği olan yerlerde hem yatak ve çarşaflarda kırmızı kan izleri olur hem de kötü kokusu sayesinde varlığından haberdar olabiliriz.

Tahtakurusu özellikle yatak yorganlarımıza ve mobilyalarımıza yuvalandığından geceleri çıkıp vücudumuzun çeşitli yerlerini ısırırlar. Bu durum karşısında doktora gidilse bile kaşıntı ve alerjik reaksiyonun geçmesi mümkün değildir. Bu haşere evimizde ve bulunduğumuz alanlarda halen yaşadığı müddetçe ısırmaya devam edecektir. Bundan dolayı mutlaka bir tahtakurusu ilaçlama şirketinden yardım almanız gerekir.

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu ilaçlama şirketi olarak önce gerekli bilgiler verildikten sonra öncelikli önlemler alınır ve uygun zaman belirlenerek ilaçlama uygulaması yapılır. Tahta kurusu ilaçlaması diğer haşere gruplarına göre mücadelesi daha zordur. Kullanılan ilaçlar ve tahtakurusu ilaçlama yöntemi detay ve profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Diğer makalelerimizde de bahsettiğimiz gibi lütfen kendi başınıza yanlış ilaçlarla müdahale etmeye çalışmayınız.

Diğer böcek ilaçlamalarda olduğu gibi tahta kurusu ilaçlamada da sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Worldpest haşere ilaçlama servisi olarak halk sağlığı bizim için en ön plandadır.

 

 

Gönder
WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ACİL ÇAĞRI