Pire İlaçlama

Pire canlılar üzerinde yaşayan bir asalak türüdür. Boyları 2 ile 8 mm arasında değişiklik göstermektedir. Siyah veya kahve renkli,2 ön 4 arka olmak üzere toplam 6 bacağa sahiptirler. Bir yerden başka bir yere geçiş yapacakken genellikle sıçrayarak giderler. Yaklaşık bir metre yükselerek bir o kadar da ileriye uçabilirler. Pire İlaçlama: Bu canlılar sahip oldukları yaylı bacak yapılarından kaynaklanır. Tozlu, yünlü ve tüylü alanlar ise barınma ve yaşam alanlarıdır. Üstünde yaşadıkları canlı isimleri ile nitelendirilirler; Kedi piresi, köpek piresi, sıçan piresi. Diğer böcekler gibi yumurta ile çoğalırlar. Evde; halı, yatak, duvar kilimleri gibi birçok yere yumurtalarını bırakırlar. Sıcak ortamları severler bu yüzden tüylü ve yünlü canlılar üzerinde yaşamayı tercih etmişlerdir. Beslenme şekilleri kan emerek gerçekleşir. Evcil hayvanların pire ilaçlama bakımları düzenli yapılmıyorsa hemen pirelenerek yaşam alanımıza ve oradan da bize geçmesi kaçınılmazdır.

Pire ilaçlama ve önemi

Pire ilaçlama ve önemi: Pire hızlı ve küçük olduğundan dolayı neredeyse görünmezdir. Bu durum da el ve ayak bileklerinde ve vücudun çeşitli bölgelerinde yanma, kaşıntı, kızarma oluyorsa bu pirenin olduğuna dair işarettir. Belirtilerini marketimizde ve pire ilaçlama ile önlem almazsak pire tarafından ısırıldığımızda, ölümcül hastalıkların doğrudan kanımıza geçmesine maruz kalabiliriz. Olabilecek en tehlikeli hastalıklardan bazıları şunlardır; Sıtma, tifo, tifüs, hepatit, humma gibi…

Pire ilaçlama ve çözüm

Pirelerden kurtulmak için öncelikle evcil hayvanlarımıza veteriner kontrolünde pire tasması ve aşı yaptırmalı, daha sonra da evimize pire ilaçlama hizmeti veren şirketlerden pire ilaçlama hizmeti almalıyız. Ancak şunu unutmamız gerekmektedir; pire ilaçlama, diğer böcek ilaçlamasına kıyasla daha zor ve tehlikelidir. Bunu ancak Sağlık Bakanlığı onaylı ve profesyonel bir pire ilaçlama firmasından yardımı ile gerçekleştirebiliriz. Bu durumda evcil hayvanlarımızın hepsini alarak evin dışına çıkmalısınız. Yardım aldığımız pire ilaçlama firmasından gelen uzman personel öncelikle keşif yaparak, sonra da yeterli dozda ilaç hazırlayarak özel kostümüyle evinize baştan sona yoğun ilaç uyguladıktan sonra, yaklaşık birkaç saat kapalı kalmasını isteyecektir. Bu zaman bitiminde evinize genel bir temizlikten sonra yerleşebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için lütfen iletişim bölümünde 7/24 saat uzman personel ekibimizle irtibata geçiniz.

Pire ilaçlama Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Özellikle yaz aylarında kedi ve köpeklerin doğum yapması ve hastalanması sonucu üstlerinde yaşayan pireleri dış alanlara atmaktadır. Kedi ve köpeklerin vücudundan pireleri atması ile birlikte yaşam alanlarımızda pirelerin zıpladıklarını görmeye başlarız.

Pireler insan vücudu üzerinde yaşamaz fakat insanların vücutlarını ısırır ve kan emerler. Bu durum bizler için son derece zor bir sorun haline gelir. Evlerde, iş yerlerinde, apartmanlarda, bahçelerde kısaca kedi köpek olan her yerde pire problemi yaşanabilir. Çok hızlı bir şekilde üredikleri ve sayılarının oldukça fazla olduğu çok kolay fark edilir.

Pireler genel olarak tozlu alanlarda daha çok yaşarlar. Binaların bahçeleri bodrum katları otoparkları gibi alanlardan evlerimize kadar taşınırlar. Evde yaşayan aile bireylerini ısırmaya ve kaşındırmaya başlarlar. İlk önce pire ile mücadeleyi kendi başımıza amatör ilaçlar ve amatör ilaçlamalarla yapmaya başlarız. Her yol denenir ve sonuç alınamaz. Çünkü pire ile mücadele oldukça zor bir haşere mücadele şeklidir. Pirelerin biyolojisine uygun insektisit ve oluşumunu önleyici ilaçlar kullanılması gerekir. Bu durum ise profesyonellik gerektiren bir işlemdir.

Şirketimiz tarafından pire ilaçlaması profesyonel olarak yapılmaktadır. Genel olarak bayer marka ürünler kullanılır. Çok tozlu alanlar haricinde bu ilaçlamalarda tek seferde bitirme garantisi verilmektedir. Bu garanti şartları alanın zemini göre değişiklik gösterebilir.

Pire ilaçlama da kullandığımız ürünler ruhsatlı olup ev tipi ilaçlardır. Eskiden kullanılan kokulu tarım ilaçları değildir. Bu sebeple evden veya bulunduğumuz alanlardan günlerce çıkmamıza gerek yoktur. Pire ilaçlarında çok toksin olduğundan 2 saat kapalı alanlardan çıkılması yeterlidir.

Detaylı bilgi ve merak ettiğiniz diğer konuları 7/24 çağrı merkezimizdeki uzman arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Mevsim yaz çevrenizde kedi veya köpekler varsa bilmelisiniz ki pireler ile karşılaşmanız an meselesidir bunun en büyük sebebi bu hayvanların doğumlarından sonra oluşan parazitlerdir. Oluşan kedi piresi ve köpek piresi tamamen kan ile beslenirler boyları 1 ile 3 milimetre büyüklüktedir. Yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar ve bunun mücadelesi oldukça zordur. Şimdi aşağıda pire ilaçlama yöntemleri ile ilgili birtakım açıklamalarda bulunacağız

Pire ilaçlama nasıl yapılır

Bu alanda birkaç çeşit ilaçlama yöntemi olmasına rağmen en sık kullandığımız ve tercih etmiş olduğumuz ilaçlama yöntemi toz halindeki granül ilacı su ile karıştırarak ilaçlama pompası yardımıyla, pire aktivitesinin olduğu alanlara ve yakın çevresine kuru hiçbir yer kalmayacak şekilde yoğun püskürtme yaparak zeminin ıslanmasına kadar bu işlemi devam ederek uygulamayı tamamlamak gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler içerisinde ilaçlama yapmadan önce almamız gereken birtakım önlemler vardır Birincisi iş güvenliği ve sağlığı yani uygulama yapacak teknisyen veya şahıs Öncelikle profesyonel bir maske kullanmak zorundadır bunun yanı sıra eldiven, çizme ve gözlük ayrıca tulum giymesinde de oldukça fayda vardır.

Evde Pire İlaçlaması

Bunlar tamamlandıktan sonra varsayalım ki ev ilaçlaması yapacağız: Evdeki bütün canlılar dışarı çıkarılarak ve evdeki hiçbir şeye dokunmadan yani halı kilim vesaire yerden kaldırılmadan sadece gıda malzemelerini ortadan kaldırdıktan sonra çalışmaya başlayabiliriz. İlaçlama işleminden sonra alan kapalı tutularak en az 2 saat girilmemesi gerekmektedir bu işlemin sonucunda eve girerek camlar açılır, hızlıca dışarı çıkarak ve 20 dakika havalanması beklendikten sonra tekrardan içeri girerek halı kilim vesaire toparlanıp yıkamaya gönderilmelidir. Peki bundan sonra pireler tamamıyla biter mi ? Pireler yumurtlama yöntemi ile çoğu aldıkları için maalesef yumurta da bırakabilirler ve bu yaklaşık iki hafta sonra tekrardan bir pire aktivitesinin oluşmasına neden olur veya tek seferde bu sorun çözülmüş olabilir. Eğer devam ederse daha önce bahsettiğimiz şekilde bir uygulama daha gerekebilir ve bunun sonucunda pirelerden tamamıyla arınmış olursunuz unutmadan söyleyelim kedi ve köpeklerden uzak durmanızı tavsiye ederiz eğer evcil hayvanlarınızın varsa bunlardan veteriner kontrolünden geçirerek parazit taraması yaptıktan sonra pire tasması taktırmanın gerekmektedir

Garantili Pire İlaçlama

Pire ilaçlaması konu hakkında detaylı bilgileri isteyen uzman işidir daha önceki karşılaştığımız sorunların başında müşterilerimizin bu konuda birçok defa tehlikeli süreçler atlatıp ve başarısız olduklarını tecrübe etmiş bulunmaktayız bu ilaçlamanın en avantajlısı ve en güvenli yolu garantili pire ilaçlama şirketleri ile çalışmanızı tavsiye ederiz

 

 

Gönder
WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ACİL ÇAĞRI