Gider sineği halk arasında top sinek, kör sinek olarak da bilinir. Adından anlaşıldığı gibi rögar, mazgal gibi pislik ve ıslaklık olan yerlerde ürerler. Şekilleri sivrisinek veya karasinek den biraz daha değişik yuvarlak yapılı bir türdür. Renkleri kahverengi ve siyahtır.

Gider sineği, temizliği yapılmayan banyo ve tuvalet tesisatlarının açık olduğu yerlerde, mutfaklarda mutfak lavabo giderinin bağlantıların temiz tutulmaması ve hortumlarının yırtık olması, dış alanlarda rögar kapaklarının yeterince kapalı olmaması bu sineğin dışa çıkma sebepleridir. Genel olarak bina çevresinde bulunan lağım çukurlarının kapaklarına dikkat edilmelidir. Bu kapaklar tam kapatılmalı. Gerekirse silikonla izole edilmelidir.

Gider sineği mücadelesinde kimyasal mücadeleden daha çok fizikler mücadeleler daha etkilidir. Yukarıda bahsettiğimiz eksikliklerin giderilmesiyle sorunun büyük kısmını halletmiş oluruz. Bu önlem ve tadilatlar alındıktan sonra uzman ekibimizi arayarak daha fazla bilgi ve ilaçlama hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kör-Sinek (Gider Sineği)

İstanbul sinek ilaçlama şirketi olarak Anadolu yakası sinek ilaçlama ve Avrupa yakası sinek ilaçlama ekiplerimizle tüm semtlerde kaliteli hizmet vermekteyiz.

 

Gönder
WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ACİL ÇAĞRI