Gümüşçün Böceği

  1. Anasayfa
  2. Gümüşçün Böceği

Gümüşçün Böceği İlaçlama (Nem Böceği)

Gümüşçün böceği görünüşü tıpkı gümüşü andırdığından bu isim ile nitelendirilir. Baş kısmından geriye doğru bir incelmeyle; kafasında antenleri bulunan 4 ayak ve kuyruk kısmında çatal şeklinde 3 tane çıkıntısı mevcuttur. Eriştikleri büyüklük 1 ile 2 cm arasında değişmektedir. Oda sıcaklığı ve yüksek nemin olduğu alanlarda yaşamaya endekslidirler. Bu nedenle nem böceği olarak da isimlendirilmiştir.

Gümüşçün böceğine dokunulduğunda su halinde dağılırlar. Gümüşçün böceği, günlük yumurtlayan bir böcek türüdür ve günde ikiden fazla yumurta bırakırlar. Tamamıyla neredeyse kimyasal ürünlerden beslenirler kâğıt ve naylon yiyebilen tek canlıdır. Bu yüzden tekstil ürünleri ve kâğıda dair olan her şeyin arasında rastlamak mümkündür. Günlerce aç ve susuz kalmalarına rağmen ölmedikleri gözlemlenmiştir.

Gümüşçün Böceği İlaçlama

Gümüşçün böceği evlerde ise nemli alanlarda; banyo mutfak su giderlerinin olduğu alanlar, parke altları, süpürgelikler ve duvar çatlakları gibi kendilerine mahzen sayılan yerlerde gizlenirler. Bireysel olarak alınacak başlıca önlemlerse, ıslak alanları havalandırarak kuru tutmaya çalışmak, onarılması gereken, su sızdıran boru ve diğer giderleri elden geçirmek. Bunlar sadece alınan tedbirler olmakla nem böceğini bitireceğiniz anlamına gelmez.

Ancak daha çok oluşmalarına izin vermeyecektir. En etkili ve köklü çözüm gümüşçün böceği ilaçlama uygulamasıdır. Bunun içinde Sağlık Bakanlığı onaylı bir ilaçlama firması ile irtibat kurarak sorununuzu kökünden çözebilirsiniz. Daha çok bilgi ve ücretsiz keşif istemek için iletişim numaralarımızdan 7/24 hizmet veren firmamızla irtibat kurunuz.

 

Gönder
WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ACİL ÇAĞRI