Kene Zararlısı Hakkında Bilgi

Kene örümcek sınıfından bir canlıdır. Keneler zorunlu olarak kan emerler bacaklarının ucunda vantuz ve çengeller vardır. Bu bacak yapısı sayesinde deriye rahatça yapışırlar. Vücudunda bulunan hortumlar sayesinde kan emerler ayak uçlarında dokunma ve koku alma hisleri gelişmiştir.

Keneler Nerelerde Yaşarlar

Keneler ormanlık, ağaçlık, yeşillik alanlarda yaşarlar insan ve hayvanlar o bölgeden geçtiğinde üstüne yapışarak kanlarını emerler. Keneler birçok mikrop ve hastalık taşıyarak diğer hayvanlar ve insanlara hastalık bulaştırmaktadır.

Evcil hayvanlarınızın düzenli veteriner hekim kontrollerini yaptırarak kene oluşumlarını engelleyebilirsiniz.

Müstakil evler, site açık alanları, yazlık bahçe alanları, mesire alanlarında keneler daha çok görülür. Bu alanlarda kene sokmalarına dikkat edelim.

Kene Sokmasında Ne Yapılmalıdır

Kene insana bulaşarak önemli hastalıklara yol açmaktadır. Kene sokmalarında acil olarak bir sağlık kuruluşuna başvurulmalı ve kene soktuğu yerden çıkartılmamalıdır.

Kene sorunu yaşamamak için ve kene sorunundan kurtulmak için özellikle ağaçlık ve bahçe alanlarının düzenli olarak haşere ilaçlama servisi yardımıyla ilaçlanması gerekmektedir. İstanbul kene ilaçlama firmamızdan ilaçlama hizmeti ve bilgi alabilirsiniz.

 

Gönder
WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ACİL ÇAĞRI