Kuş ve kuş türleri zararlı sınıfına girmemektedir. Fakat bazı işletmeler ve meskenlerde yuva yaparak işletme ve meskenlerde kuş biti sorunlarına yol açmaktadır. Bundan dolayı WORLDPEST şirketimizden kuş ile mücadele için yardım istenmektedir. En etkili yöntemler ile müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

Kuş mücadelesi için ne yapıyoruz.

Kuş mücadelesi için böcek zehiri ya da fare zehirleri gibi kimyasallar kullanıp kuşların ölmesini sağlamıyoruz. Bunun yerine işletme ve meskenlerde kuş kovucu ve kuşların konup yuva yapmasını önleyici kuş kovucu aparatlar tedarik ediyoruz. Bunu yaparken kuşlara zarar vermiyoruz. Yada kuşların içeri girmemeleri için danışmanlık yapıyoruz.

Kuşların ne gibi zararları var

Kuşların bilinen bir zararı yoktur. Fakat ev ve işletmelerde tavan, saçak, pencere önü gibi alanlara yuva yapıp aşağılara dışkılarını dökerek kirlilik oluşur. Kuşlar yuva yaptığı alanlarda çevresine tüylerine dökerler. Tüy dökülmeleri de işletme veya evlerde kötü koku ve kirlilik oluşturur.

Kuşların en rahatsız edici durumu ise kanatları ve derilerinde yaşayan, kuşların deri ve kanatları ile beslenen kuş bitleridir. Kuş bitleri insan vücuduna da gelirler ve insanların kaşınmasına sebep olurlar. En çok bu yüzden zararlıdır. Kuş biti ile ilgili yazımızı da lütfen okuyunuz. Kuş biti ilaçlama makalemizde de faydalı bilgiler vereceğiz. Mutlaka okuyunuz.

Gönder
WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ACİL ÇAĞRI