Fındık faresi ya da ev faresi

Ev fareleri fare familyasının küçük üyesidir. Evlerde, insanların yaşam alanlarını tercih ettikleri ve daha çok evsel gıdalarla beslendikleri için ev faresi adını almıştır. Yapısı gereği küçük bir kemirgen olduğu için ve fındık gibi besinleri kemirmeyi sevdiğinden fındıkfaresi ismini de almıştır.

Fareler doğurarak çoğalırlar. Diğer zararlılardan farkı üreme yöntemi vardır. Fareler yaklaşık 15 adete kadar yavru doğururlar. Renkleri siyah, açık Kahve, grimsi tonlarda olur.

Fareler her şeyi yer mi?

Kemirgen zararlıların birçoğu her şeyi yerler zannedilir fakat bu yanlış bilgidir. Cisimlerin yenilen bir şey olup olmadığını tespit etmek için, geçiş yapacakları güzergâh ve hedeflerine ulaşmak için kemirirler. En önemlisi ise fareler dişlerini geliştirmek, güçlendirmek ve törpülemek içinde sürekli kemirme ihtiyacı duyarlar.

Fareler nerelerde yaşar?

Küçük zararlı misafirlerimiz mesken ya da işletmenin iç ve dış alan fark etmez tüm güvenli alanlarda yuvalanır, avlanır ve hayatlarına devam ederler. Mesken ve işletmelerde bazen duvar içine, bazen kablo kanalı gibi yerlere, bazen de sürekli yerinden oynatılmayan eşya ya da dolap gibi yerlerin sote alanlarında saklanır ve yuva yaparlar. Fareler bir yerden başka bir yere geçmek için her şeyi kemirirler. Yuvaları ve yaşam alanları için bazen bizleri yanıltırlar.

Fare aktivitesi ve yuvalanma alanını tespit etmek için kemirgen zararlısının pisliklerinin boyları, yapıları izlenerek türüne ve nerelerde yaşadıkları, nerelerden geçtikleri, tüm aktivitelerini gözlemleyebiliriz.

Fare türü ve büyüklüğünü anlayabilmek için kemirilen cisim ya da ürünün üzerindeki ısırık izlerine bakılarak da türü ve sayı yoğunluğu anlaşılır.

Kemirgen mücadelesi nasıl yapılmalıdır?

Diğer kemirgen mücadelesinden farklı olarak fındık faresi değdiğimiz ev farelerini kimyasal mücadele haricinde fiziksel mücadele yöntemleri ile de kontrol altına almamız mümkündür. Fare canlı yakalama monitörleri ve şirketimiz içinde geliştirdiğimiz farklı fizikler yöntemlerle de kemirgenlerden işletme ve meskenleri koruyabilir.

Unutmayınız bizler pest kotrol şirketi olarak sadece fare ve diğer zararlıları öldürmüyoruz, zehirlemiyoruz. Fare mücadelesi yaparken sizi, işletmenizi, evcil hayvanlarınızı, ailenizi, hedef dışı canlıları koruyoruz. Zararlıları kontrol altına almak adına işletme ve meskenlerinizde sizi ayrıca bilgilendiriyoruz. Haşere oluşumlarını önlemek adına birifinkler verip, fiziksel mücadele için fikirler veriyoruz.

Fare ilaçlamasında garanti veriyoruz

Tüm fare ilaçlamalarında olduğu gibi fındık faresi ilaçlamalarında da işletme ya da mesken fark etmez işimize garanti veriyoruz. Ekibimize ve alışılmışın dışında mücadele yöntemi ve çok özel rodendisitler (fare zehiri) kullandığımız için güveniyoruz. (Uzmandan daha fazla bilgi alacaksınız).

Fare ilaçlama ücreti ne kadardır.?

Fare ilaçlama ücretleri İşletme ve meskenlerde metrekare alanı, fare türü ve kullanılan fare mücadele yöntemlerine göre değişkenlik gösterecektir. Uzmanımızdan bilgi alırken fiyatı da birlikte oluşturacaksınız. Piyasa koşullarına göre fare ilaçlama ücretlerimiz ortalamanın altındadır.

 

 

Gönder
WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ACİL ÇAĞRI